Niemiecki otwiera drzwi | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-09-21

Niemiecki otwiera drzwi

Wirtualny tydzień drzwi otwartych

Zapraszamy na kolejną edycję wirtualnych spotkań, podczas których dowiesz się, jakie drzwi może przed Tobą otworzyć znajomość języka niemieckiego!

Dlaczego warto uczyć się języka sąsiedniego kraju? W jaki sposób udział w programach stypendialnych może wpłynąć na karierę? Które drzwi otwiera znajomość języka niemieckiego? Między innymi na te pytania odpowiedzą zaproszeni goście. Prelegenci przekażą cenne wskazówki z własnego doświadczenia opowiadając o swojej wieloletniej fascynacji językiem niemieckim i jej istotnym wpływie na ścieżkę zawodową.

Podczas wydarzenia przeprowadzony będzie konkurs z nagrodami.

Program wydarzenia:

26.09.2022 g. 15.00

Spotkanie z Ambasadą Niemiec: Język niemiecki a ścieżka zawodowa

27.09.2022 g. 17.00

Spotkania z DAAD Polska nt. studiów w Niemczech, a także stypendiów na studia na niemieckich uczelniach

28.09.2022 g. 14.00

Spotkania z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową i poradnią ProRecognition: Język niemiecki w biznesie i uznawanie kwalifikacji zawodowych w Niemczech

29.04.2022 g. 15.00

Spotkanie z Goethe-Institut Warschau: Egzaminy i certyfikaty Goethe-Institut i korzyści z ich posiadania

Szczegółowe informacje i linki do poszczególnych spotkań: