Warsztaty ACERT SERMO w CJO PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-09-28

Warsztaty ACERT SERMO w CJO PG

W dniach 25-26.09.23 mieliśmy przyjemność gościć członków Zarządu Stowarzyszenia Akademickich Ośrodków Nauczania Języków Obcych w Polsce SERMO, oraz uczelnianych koordynatorów i weryfikatorów egzaminu ACERT SERMO. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy i przedstawiciele centrów językowych Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Łódzkiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dwudniowe warsztaty były okazją do podjęcia prac nad poszerzeniem oferty egzaminacyjnej, przedstawienia nowego wzoru certyfikatu, szkolenia z zasad weryfikacji i standaryzacji oceniania egzaminów, planowania wspólnych działań na rzecz podnoszenia kompetencji lektorów języków obcych w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii i AI, oraz wdrażania metodyki PBL w kształceniu językowym studentów.