Bałtycki Festiwal Nauki | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-07

Bałtycki Festiwal Nauki

tt
Co sprawia, że dysk frisbee frunie? Jak silne są nasze fale mózgowe? Do czego przyda nam się soroban? Ile asfaltu jest w asfalcie? Odpowiedzi na te i inne pytania przyniosą ciekawe pokazy, wykłady i warsztaty, które znalazły się w bogatym programie 21. edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie zaplanowano w dniach 23-26 maja na Politechnice Gdańskiej oraz w Hevelianum, gdzie odbędzie się 3. Piknik Nauki Fahrenheita.

Tradycyjnie już w maju Politechnika Gdańska otwiera swoje laboratoria dla odwiedzających. Wszystko w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, jednego z największych wydarzeń promujących naukę w Polsce. W programie tegorocznej, 21. edycji wydarzenia znalazło się ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Nie zabraknie pokazów w laboratoriach, warsztatów, prezentacji multimedialnych, a także wycieczek w niedostępne zazwyczaj zakamarki Politechniki Gdańskiej. To doskonała okazja, by poznać interesujący świat architektury, robotyki, chemii, elektroniki, budownictwa, energetyki, fizyki, ochrony środowiska, inżynierii, matematyki i wielu, wielu innych dziedzin. Każdy z uczestników z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Do udziału w Bałtyckim Festiwalu Nauki zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, jednak na część zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy.

Bałtycki Festiwal Nauki – program

34 wyświetleń