STUDENCI W OPERZE BAŁTYCKIEJ | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-13

STUDENCI W OPERZE BAŁTYCKIEJ

W semestrze letnim 2024 studenci Budownictwa z grup lektoratu języka włoskiego wybrali się na spektakle związane z włoską kulturą tj. „Rigoletto” i „Aidę”. Obie opery skomponował Giuseppe Verdi.

Moim zdaniem „Rigoletto” był świetny muzycznie, ale scenografia i kostiumy przy „Aidzie” wypadają słabiutko. Za to „Aida” zachwyciła mnie w każdym elemencie, zaczynając od śpiewu aktorów, a kończąc na wspaniałych kostiumach, które robiły niesamowite wrażenie razem ze scenografią. Najpiękniejsze były dla mnie sceny grupowe, po prostu wszystko ze sobą grało. Myślę, ża „Aida” to obowiązkowa pozycja dla każdego.

Dziękuję za możliwość poznawania kultury włoskiej z tej perspektywy!

studentka Budownictwa

Moje odczucia po spektaklu „Aida” w Operze:

Dzięki zaproponowanemu wyjściu miałam okazję pierwszy raz być w Operze. Przedstawienie bardzo mi się podobało, wspaniała muzyka na żywo, do tego chwytające za serce wokale głównych aktorów. Moją uwagę przykuły również piękne stroje i świetnie dobrana scenografia. Całe doświadczenie oceniam bardzo pozytywnie i na pewno nie był to mój ostatni raz w operze.

studentka Budownictwa