INTEGRACJA CENTRÓW DYDAKTYCZNYCH: CJO, CM i CSA | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-09

INTEGRACJA CENTRÓW DYDAKTYCZNYCH: CJO, CM i CSA

W ostatni weekend września trzy centra dydaktyczne naszej uczelni uczestniczyły w wyjeździe szkoleniowo - integracyjnym w OWPG Czarlina. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Pana Prorektora ds. Kształcenia dr hab. inż. Mariusza Kaczmarka, prof. uczelni oraz Panią Prorektorkę ds. Studenckich dr Barbarę Wikieł, prof. uczelni.

Podczas spotkań Prorektorów z pracownikami poszczególnych jednostek omówiono wiele tematów istotnych dla specyfiki centrów, koncentrując się na stojących przed nami wyzwaniach.

Ważnym punktem programu były szkolenia z zakresu psychologii i wellbeing. Wykład pt. „Komunikacja interpersonalna a błędy poznawcze. Jak dogadać się z ludźmi i czy związek się opłaca?”, prowadził dr Marcin Szulc z Biura Praw, Wartości Akademickich i Równego Traktowania PG, natomiast warsztaty pt. „Prokrastynacja czy lenistwo?”, „Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu", „Techniki radzenia sobie ze stresem” prowadziła trenerka rozwoju zawodowego, mgr Grażyna Knitter, z Centrum Nowoczesnej Edukacji PG. Szkolenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy wyjazdu mieli szansę poznać się, wymienić doświadczeniami oraz porozmawiać o możliwościach podejmowania wspólnych inicjatyw.

Wyjazd szkoleniowo – integracyjny spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i nadzieją uczestników na ponowne spotkanie za rok.