Język japoński

Nauczanie języka japońskiego w Centrum Języków Obcych jest prowadzone od kilku lat w formie kursów dodatkowych, płatnych. Nauka odbywa się na czterech poziomach zaawansowania, w godzinach popołudniowych lub wieczornych, dostosowanych do możliwości studentów Politechniki Gdańskiej. Kursy prowadzone są przez panią Yuki Sueoka, Japonkę. Po ukończeniu każdego z poziomów kursu, uczestnicy otrzymują dyplom i zaświadczenie o znajomości języka.

Podczas zajęć studenci uczą się gramatyki, wymowy i kaligrafii japońskiej, poznają też kulturę Japonii oraz otrzymują informacje na temat studiów technicznych w tym kraju. Każdego roku, w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, Centrum Języków Obcych organizuje wydarzenia promujące język i kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni, cieszące się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Część absolwentów kursów języka japońskiego odbyła podróże do Japonii lub podjęła studia w tym kraju.

Nabór na roczne kursy rozpoczyna się każdego roku we wrześniu, przed rozpoczęciem semestru zimowego. Po szczegółowe informacje prosimy zwracać się na adres: logos@pg.edu.pl